Проект конкурсної
платформи

Про конкурс

Історія проекту

1 червня 2011 р. в Україні стартував відкритий Конкурс на створення сучасного ділового українського шрифту «Арсенал».
Організаторами конкурсу виступили

  • НКММК "Мистецький Арсенал",
  • БФ "Мистецький Арсенал",
  • Конкурсна платформа StairsforDesign
  • Ідея конкурсу –  Михайло Ілько
  • Спонсор конкурсу –  креативна студія “STAIRSFOR”

Конкурс було проведено задля підтримки та розвитку традиції мистецтва каліграфії в Україні, поширення української культури в галузі сучасних інформаційних технологій, діловодстві та повсякденному житті.

До участі в конкурсі були запрошені професійні об'єднання, компанії та митці, готові долучитися до розвитку історичних українських шрифтових гарнітур, традицій каліграфії, графічних мистецтв та друкарства України.

Основний етап Конкурсу "УКРАЇНСЬКИЙ ШРИФТ" проводився з 6 червня по 23 серпня 2011 року в мережі Інтернет за адресою: www.stairsfordesign.com, оператором заходу стала конкурсна платформа StairsforDesign. 

Грошова премія переможцеві конкурсу становила 100 000 гривень.

Шрифт категорії набірний мав одночасно відповідати трьом ключовим критеріям:

  1. Сучасний
  2. Діловий
  3. Український

Ідея проекту

Україна має добру традицію графічних мистецтв та друкарства. Історично в Україні існують надзвичайно цікаві та важливі для всієї каліграфічної культури українські шрифтові гарнітури. Однак існує і негативний чинник – українські шрифти недостатньо популяризовані, не відомі широкому загалові та мають вкрай обмежене втілення в реальному житті сьогоднішнього українського суспільства.

Місія конкурсу – на основі розвитку традиції культури українського шрифту створити сучасну ділову гарнітуру та забезпечити їй практичний вжиток.

Мета конкурсу

Створення сучасного ділового українського шрифту та забезпечення вільного доступу до його використання

Завдання конкурсу

Основними завданнями проведення конкурсу є розробка конкурентоздатного сучасного ділового українського шрифту "АРСЕНАЛ", викуп відповідних авторських та суміжних прав на нього,  подальше активне розповсюдження шрифту в Україні та за її межами на безкоштовній основі, створення можливості практичного використання новоствореного шрифту державними установами, популярними вітчизняними медіа, навчальними та науковими інституціями, бізнесом, а також і широкими верствами приватних користувачів з метою ствердження та популяризації української культурної традиції в сфері інформаційних технологій.